نقل قول نوشته اصلی توسط Babak_mix [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
با سلام به شما دوست عزیزم، به سایت خودت خوش آمدی...

پوریا جان من فکر نمیکنم با توضیحاتی شما فرمودید نیازی به کارت صدای اسکترنال داشته باشید، البته نمیگم که این سخت افزار اصلاً تاثیری در کیفیت خروجی شما نداره، داره ولی نه در حد انتظار شما.
شما سخت افزاری نیاز دارید که کار آنالیز و تفکیک خروجی خوبی رو به شما ارائه کنه... که در این موارد نباید نقش پخش کننده ها (به قول خودمون بلندگوها) رو نادیده گرفت، استفاده از ووفر،‌ساب ووفر، میدرنج، تیوتر،‌بیزر و ... هم در باکس بخش شما، تاثیر فراوانی در کیفیت خروجی شما خواهد داشت.
ما بقیه نیاز شما هم توسط نرم افزارهای خاصی قابل حله...

توضیحاتم دست و پا شکسته و ناقص بود (ببخشید)
اگر بازم سوالی باشه بنده در خدمتت هستم...
(از بقیه دوستان هم میخوام که این عزیزمون رو راهنمایی کنن.. ممنون)

با آرزوی سلامتی Babak
------------------------------------
با سلام به همه دوستان خصوصا بابك عزيز.
حقيقت همينيه كه گفتي اما ميخوام صدا رو از ايني كه هست بهتر كنم آخه زمانيكه يه آهنگ با كارت صداي آنبورد پخش ميشه، احساس ميكنم صداي بعضي از آلات موسيقي حذف ميشه كه احتمالا از ضعف كارت صدا بايد باشه كه نميتونه در زمان كم، تعداد بيشتري موج رو به اسپيكر بده. همونطور كه گفتم اسپيكرم زد5500 هست و مطمئنم كه صداش خوبه (البته اسپيكرهاي بهتر از اين هم هست) براي همين تصميم گرفتم كارت صدا رو تقويت كنم تا هم با پي سي صداي خوبي داشته باشم و هم زمانيكه اسپيكر رو به رسيور وصل ميكنم از بازدهي خوبي برخوردار بشم چون آمپلي فاير رسيور(استارست 550) واقعا ضعيفه! شايد از ما اينطوريه! در ثاني من لپ تاپ (Dell 1555) هم دارم كه كارت صداش اصلا به درد نميخوره، صد رحمت به كارت صداي آنبورد پي سي ...! كه بعضي وقتا كه ب لپ تاپ كار ميكنم بتونم ازش كارت صداي اكسترنال استفاده كنم. اميدوارم تونسته باشم منظورمو بهتر از قبل گفته باشم. با تشكر از ياريتان.