دوستان من امروز جمهوری بودم و با یکی از واردکننده های مستقیم گیتار کلاسیک صحبت هایی داشتم. اکثر سازهایی که وارد بازار کرده بود رو تست کردم و تو این سازها به یک گیتار یاماها برخوردم که دقیقا مدلش رو یادم نیست. اما منی که تو سر همه سازها میزنم و وقتی یکی بهم میگه یک سازی که تو بازار 2 میلیون خرید میکنه چقدر میرازه میگم 600 هزار تومان وقتی این سازو دست گرفتم و بهم گفت چقدر میارزه گفتم 800 الی 900 (تازه فکر میکردم کم گفتم و الان میگه برو بابا 1500 پولشه) اما خوب ساز فقط 450 هزار تومان بود. (چوب ساز باسوود بود تو این مدل اما خوب به قدری زیبا رنگ امیزی شده بود و اسمبل شده بود که ادم فکر میکرد ساز بادی ماهون دست گرفته) و صدای فوق العاده باور نرکدی داشت. تا حدی که من وقتی به چند مدل بالاتر زدم باز اون امد تو ذهنم و دیدم اون بهتره و نسبت به فراموسی که خودم دارم فعلا و استگی که دارم و هر دو از این گرون تر هستند هم باز بیشتر خوشم امد. (البته حجم صدای فارومس ها بیشتره چون کاسه بزرگتری داره)
اما در کل اگر کسی این سازو خواست مدل دقیقش رو در میارم و میتونم بهش بگم که بره تهیه کنه. فعلا نمیدونم کجاها هست و اگر بیاد تو بازار هر کسی به قیمت میفروشه یا نه. اما خوب میتونید با من تماس بگیرید تا ادرس فروشنده مستقیم رو بدم که صدردصد از مغازه برای شما حداقل 15 تا 20 درصد ارزون تر در میاد.